Günübirlik Turlar

Trabzon Çıkışlı Günübirlik Turlar

Hafsa Tur ile unutulmaz bir tatil deneyimi sizleri bekliyor. Karadeniz’in doğal güzelliklerini bizimle keşfetmeye ne dersiniz? Hemen şimdi rezervasyonunuzu yaptırın en cazip, en uygun fiyat garantisi ile Hafsa Tur konforu ve güvencesi ile düzenlenen Trabzon günübirlik turlar ile Doğu Karadeniz’i keşfedin.

DOĞU KARADENİZ TURLARI HAKKINDA NOTLAR

Ayder Yaylası: Türkiye’nin En çok bilinen ve ilgiyi en çok üzerine çeken yaylası Ayder yaylasıdır. Rize’de bulunan Ayder yaylası, sadece Türkiye’den değil Dünyanın her yerinden ziyaretçi çekmekte. Tabiat ananın bütün güzelliklerini taşıyan yayla, Karadeniz Turları düzenlendiğinde listenin en başında gelenlerindendir.

Uzungöl: Çaykara’ya bağlı olan Uzungöl, Trabzon il merkezine 96 km, Çaykara ilçe merkezine ise sadece 19 km uzaklıktadır. Yıl içerisinde yerli turistler kadar yabancı turistlerin de yoğun ilgisini görmektedir Uzungöl. Büyük bir heyelanın Haldizen Yaylası’nı ikiye bölmesiyle oluşmuştur bölge. Sık ormanlara sahiptir ve yeşilin her tonunu bünyesinde barındıran ormanlar bölgenin en yaşlı ağaçlarına sahiptir.

Pokut Yaylası: Çamlıhemşin’e 15 km mesafedeki Pokut, Fırtına ve Hala derelerinin oluşturduğu vadi arasında bulunan Sal-Hazindağ yayla dizisinin ilkidir. Doğa yürüyüşü yapmak, fotoğraf çekmek ve dinlenmek için ideal bir ortama sahip olan yayla, zengin biyolojik çeşitliliğinin yanısıra özgün mimarisiyle de dikkat çeker. Sisli manzaraları ve otantik ahşap evleri Pokut’a masalsı ve otantik manzaralar sunar.

Batum Turu: Şehirde sanat her yerde her köşe başında, o yüzdendir ki Batum için Miracle (mucizeler) ve Love (aşk) şehri deniliyor. Gürcistan’ın en büyük şehirlerinden olan Batum, 7 kilometre uzunluğundaki sahil şeridi, tertemiz plajları ve yemyeşil doğası ve misafirperver insanları ile biliniyor. Meşhur Batum Bulvarı, Batum sahil şeridinde Karadeniz kıyısı boyunca uzanıyor. Kıyı kesimi kafeler, restoranlar ve çocuklara hitap eden eğlencelerle dolu.

Huser Yaylası: Çamlıhemşin ilçesine bağlı 2700 m rakımda bulunur . Bu günbatımını hayatınız boyunca unutamayacaksınız. Karadeniz deyince akla ilk gelen yaylalardandır. Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan Huser Yaylası ‘na giderken o kadar etkileniyorsunuz ki her köşesi adeta bir tablo gibi.

Gito Yaylası: Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı bir yayladır. Oraya vardığınızda kendinizi bulutların üzerinde kaybedebileceğiniz eşsiz doğasıyla bilinen bir yayladır. Bulutların evidir adeta. Buradaki sisler öyle yoğun olur ki gökyüzünden yeryüzüne bulutlar indi zannedersiniz. Ayaklarınızın altında beyaz bir örtü olan Gito Yaylası, bu manzarasıyla yeşili de maviyi de bir başka gösterir. Muhteşem bir doğanın şehre hakimiyetini görmek sizi fantastik bir dünyaya taşıyacaktır.

Elevit Yaylası: Çamlıhemşin ilçesinde 1884 m rakımda bulunur. Yayla daha çok gurbetçiler tarafından yaz aylarında ziyaret edilmektedir. Konaklama imkânı bulunan yaylanın geleneksel yayla evleri de ilgi çekicidir. Elevit Yaylası, horonları ile ünlü olması nedeniyle Ağustos aylarında yapılan şenlikleri ile de dikkat çeker.

Türkçe